10 LAT MOJEGO BLOGA!

 Hej!


Kiedy dodawałam tutaj pierwszy post, w życiu nie myślałam, że to kiedykolwiek nastąpi: dzisiaj mija 10. rocznica mojego bloga! Dokładnie 16.02.2011 napisałam tutaj pierwszy wpis. Kiedy to minęło - nie mam pojęcia, ale podobno jest tak, że im człowiek starszy, tym czas ucieka szybciej, a wydarzenia tracą "umiejscowienie" czasowe i wydaje się, że coś, co miało miejsce 8 lat temu, "było przecież tak niedawno". Tak, słowo "niedawno" to tak idealnie tu pasuje. I bach, mija 10 lat, czyli praktycznie 1/3 mojego życia - z czego jestem taka dumna! Dzisiaj będzie trochę wspomnieniowo i sentymentalnie. 


Dlaczego zaczęłam pisać bloga? Tak, o. Podczas ferii zimowych w klasie maturalnej nudziłam się na tyle, że postanowiłam "przeskoczyć" z Photobloga na miejsce, gdzie mogę napisać więcej, dodać więcej zdjęć i bardziej się rozwinąć w tym, co chciałabym przekazywać. Photobloga prowadziłam w ogóle jeszcze z rok wcześniej i żałuję, że go usunęłam, bo miałabym co wspominać. Zakładając bloga, miałam 19 lat - byłam lekko naiwna, (za)bardzo ufna, a jednocześnie wydawało mi się, że tyle już wiem, potrafię i miałam masę różnych planów na życie (które oczywiście czas częściowo zweryfikował). Czasami jak czytam swoje stare wpisy, to sobie myślę: "ale miałam lekkość pisania, teraz tak nie umiem", pamiętam też doskonale, co w danym czasie czułam, czym wolałam się nie się dzielić ze światem, bo większość prywaty chciałam zachować dla siebie - chciałam, aby tu zawsze była tylko pozytywna energia :) 

Z perspektywy czasu widzę, jak bardzo się zmieniłam, dojrzałam, co mnie najbardziej ukształtowało. Przeglądałam ostatnio sporo swoich starych wpisów - fajnie wrócić do takiej siebie sprzed 10 lat. Co powiedziałabym 19-sto letniej Agnieszce (i trochę starszej zresztą też)? Żeby mniej ufała niektórym ludziom i nie dała się wodzić za nos. Powiedziałabym też, że są rzeczy ważne, ważniejsze i w ogóle nieistotne, na których czasami się skupiałam aż za bardzo. Nie mam 70 lat, aby móc powiedzieć, jak wiele przeżyłam, nie mam wielkiego życiowego doświadczenia, ale wiecie co - te 10 lat bardzo mnie zmieniło. Ale jedno zostało na pewno: radość życia, pozytywne nastawienie i coś z dziecka. Te cechy sprawiają, że żyje się po prostu szczęśliwiej.
Mam też przeświadczenie, że chyba nic bym w życiu nie zmieniła, bo każde wydarzenie i doświadczenie w jakiś sposób mnie ukształtowało. Były wzloty i upadki, gorsze i lepsze miesiące, walka z zaburzeniam odżywiania. Na ten moment mogę jednak powiedzieć, że jestem szczęśliwa i wiem, że wiele jeszcze przede mną. Zawsze z sentymentem patrzę wstecz, uwielbiam wspominać stare czasy, ale z wielką ciekawością patrzę w to, co przyniosą mi kolejne lata (również blogowania).

Bardzo dziękuję, że mimo mniejszej aktywności blogowej i mimo postępującej "kultury obrazkowej", w której zdecydowanie mniej się czyta, a więcej ogląda i słucha, jest tu nadal spore grono Was. Wiem, że sporo osób czyta  bloga od początku! Mam nadzieję, że będziecie ze mną przez kolejne 10 lat. Dziękuję! 

Buziaki,
Kats.

CONVERSATION

23 komentarze:

 1. Gratuluję świetnego bloga i życzę dużo radości i sukcesów w kolejnych latach blogowania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale faktycznie szybko to minęło! I szkoda, że usunęłaś photobloga, zawsze to jakaś pamiątka. ;) Powodzenia na kolejne 10 lat pisania. :D ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejnych lat blogowania Ci życzę!
  Uwielbiam blogi bo kocham czytać! Mój ma już 11 lat :))

  OdpowiedzUsuń
 4. O rany to Twój blog świętuje tyle co mój! Gratulacje i jeszcze jednego 0 do kompletu :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Oo jak ten czas szybko leci! Życzę Ci jak najwięcej sukcesów! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję :) to naprawdę niesamowite że już tyle lat prowadzisz swoje miejsce w sieci :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję. I życzę dalszego rozwoju :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Już 10 lat? A wydaje mi się, że dopiero zaczynałaś:D Oj pamiętam pamiętam te czasy:) Powodzenia w dalszym tworzeniu stronki

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem jedną z tych osób, które czytają bloga od samego początku. Sama w październiku będę świętować dziesięciolecie bloga i mogę śmiało powiedzieć, że tematyka naszych blogów jest diametralnie różna to byłaś te dziesięć lat temu osobą, na której się wzorowałam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy to minęło... A pamiętam nasze początki ❤️❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 11. Szmat czasu, nic tylko pogratulować:) U mnie w listopadzie będzie 8.

  OdpowiedzUsuń
 12. Życzę kolejnych 10 lat... co najmniej :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję! 10 lat to niesamowicie piękny wynik!

  OdpowiedzUsuń
 14. Dzień dobry pani Agnieszko. Od razu znalazłem pani bloga. Po jego nazwie spodziewałem się kogoś o imieniu Katarzyna. Proszę jaka niespodzianka.

  OdpowiedzUsuń
 15. Szmat czasu! Życzę kolejnych pięknych rocznic :) Chętnie będę do Ciebie zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluję takiej okrągłej rocznicy! Życzę kolejnych lat i samych przyjemności z blogowania. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratulacje i powodzenia w dalszym tworzeniu. Właściwie to przeczytałem jeden wpis o konserwantach w bułeczce... I zaciekawiło mnie, czy znajdę coś nowszego.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ale długi blogowy staż :) Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 19. ja za rok będę miała swoje dziesięciolecie, wszystkiego dobrego:)

  OdpowiedzUsuń
 20. U mnie już też coraz więcej ładu i składu. Radośnie rozdaję nie pasujące ciuchy przyjaciółkom i nabywam nowe. Ja się łapię na tym, że mam dużo podobnych ubrań i tutaj ciężko mi podjąć decyzję, żeby się czegoś pozbyć, więc jednak ciągle ciasno. Chociaż, chyba garderobę mam za małą....

  Gratuluję 10 lecia bloga. Życzę 2 albo i 3 razy tyle :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Gratuluje okrągłej rocznicy! Życzę wielu wspaniałych stylizacji, szafy pełnej butów damskich oraz ogromnego zapału do tworzenia nowych inspirujących wpisów.

  OdpowiedzUsuń
 22. a lot good source like this.
  I admire what you have done here. I like the part where you say you are doing this to give back but I would assume by all the opinions that this is working for you as well.
  Just discovered this site through Bing, what a pleasant surprise!
  shopbymark

  OdpowiedzUsuń
 23. Gratulacje! Pojawi się tu jeszcze jakiś nowy wpis? Dawno Cię tu nie było, a szkoda, bo bardzo miło się czyta. Co do Photobloga, to też kiedyś prowadziłam, do dziś gdzieś krąży po sieci, choć od kilku lat nic nie dodałam, ale masz rację - to piękna pamiątka. Życzę Ci powodzenia i inspiracji do dalszego prowadzenia tego bloga, bo jest świetny! :)

  OdpowiedzUsuń

Byłoby mi bardzo miło, gdybyście wyrazili swoją opinię. A jeśli blog Wam się podoba, może dodacie do obserwowanych? :)
ZAPRASZAM RÓWNIEŻ NA FANPAGE

Back
to top