KREATYWNA NAUKA ZE SQULA.PL!

Hej!

   Kilka razy wspominałam Wam, że pracuję w szkole matematyki jako korepetytor. Właściwie to niedługo będą już 4 lata i mogę powiedzieć, że przez ten czas zdążyłam zauważyć (i zrozumieć :)) wiele różnych zachowań dzieci. Jedno muszę przyznać - to, czy nauka będzie kojarzyć im się dobrze, w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób będą mieć przekazywaną wiedzę już od najmłodszych lat. Posadzenie pięcio- czy sześciolatka przed książką, w której przed oczami są czarno-białe zadania, z pewnością nie zachęci go do nauki. Wręcz odwrotnie. Dzieci uwielbiają kolory, rysunki, gdy - jednym słowem, naukę przez zabawę - gdzie mogą coś dotknąć, narysować, pokolorować, policzyć. Ucząc  w kreatywny sposób, wywołujemy pozytywne skojarzenia i w starszym wieku o wiele łatwiej jest zachęcić dziecko do konkretnego przedmiotu - przykładowo, właśnie matmy. Pamiętajcie, że o ile maluchy są ciekawe świata i chętnie liczą, o tyle trochę starszym dzieciom kojarzy się ona po prostu źle, dlatego siadają do niej niechętnie. Dlatego właśnie warto wypróbować Squlę - platformę edukacyjną, która obejmuje podstawę programową dla dzieci od 4 do 13 lat (czyli do 6 klasy).

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ PRZEZ PLATFORMĄ SQULA?


    Czy nauka może być przyjemna? Oczywiście! Squla jest nowoczesną platformą edukacyjną, dzięki której dzieci będą mogły rozwijać swoje talenty oraz zainteresowania. Pozwoli ona odczarować nawet najbardziej nielubiane przedmioty. Wszystko dzięki kreatywnej nauce - Squla przekazuje wiedzę w formie quizów, gier, filmów edukacyjnych z różnych przedmiotów szkolnych - m.in. matematyki, historii, przyrody czy angielskiego. Platforma udostępnia interaktywne gry, quizy i filmy edukacyjne, a dzieci uczą się systematycznej nauki przez zabawę. 

  Wszystkie quizy są zgodne z aktualną podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2017/2018 i dostosowane do wieku oraz tempa nauki dziecka. Ogromną zaletą jest także to, że rodzice - poprzez specjalnie przygotowany panel - także mogą śledzić postępy ucznia. Na jedno konto konto można logować się z różnych urządzeń, m.in. z tablic interaktywnych, tabletów, laptopów, komputerów stacjonarnych, a także smartfonów, co czyni aplikację niezwykle przystępną w każdych warunkach - ułatwia ona naukę w domu, jak i na przykład w podróży. 


OGROMNA (KREATYWNA) BAZA WIEDZY


   Platforma www.squla.pl zawiera aż 60 000 quizów i zadań dostosowanych do wieku dziecka. Wszystko oczywiście zgodne jest z obowiązującą podstawą programową, a zadania przygotowywane są przez wykwalifikowanych nauczycieli oraz autorów szkolnych podręczników. 
   
  Squla przyda się nie tylko uczniom, ale też... nauczycielom - którzy bardzo często mają problem z zaciekawieniem dzieci swoim przedmiotem. A może by tak... przeprowadzić klasowy turniej lub pozwolić uczniom przygotować jedną z lekcji? Squla umożliwia takie działania! Jeśli macie w otoczeniu nauczycieli lub sami nimi jesteście - przetestujcie to koniecznie u siebie - zobaczycie, ale frajdy sprawicie dzieciom, a przy okazji obudzicie w nich ducha zdrowej rywalizacji. A ponieważ każde dziecko ma inne predyspozycje oraz tempo nauki - Squla pozwala dobrać dla każdego z uczniów inne zadanie (na innym poziomie), aby mógł nadrobić zaległości i później móczabrać się za trudniejsze zadania. Rzucanie dziecka na głęboką wodę, serwując im od razu najtrudniejsze zadania - możecie mi wierzyć lub nie - potrafi podciąć mu skrzydła!   Pamiętajcie - książki i to, co dzieci przerabiają w szkole to jedno. Natomiast warto poszerzać ich wiedzę, a także - a może przede wszystkim - budzić w dzieciach chęć do nauki, a nie strach przed szkołą! Squla na pewno może im w tym pomóc. Dużo mówi się o tym, że internet jest pełen zagrożeń dla dzieci - to prawda. Odpowiednio używany może jednak otwierać ogrom możliwości, również edukacyjnych, jak w tym przypadku :)

Buziaki,
Kats. 


CONVERSATION

7 komentarze:

 1. O matematyka to coś dla mnie :) Również udzielałam korepetycji z matematyki, gdy mieszkałam w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecę komuś ten post, bo jest bardzo dobry.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja to wypróbuję z moimi uczniami! na bank ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka nauka przez zabawę to super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka nauka przez zabawę to super sprawa

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo dużo słyszę teraz o Squli :) przydatny post!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nauka i zabawa to bez dwóch zdań moja ulubiona rzecz xd szkoda tylko nie za duzo w nauce zabawy....

  OdpowiedzUsuń

Byłoby mi bardzo miło, gdybyście wyrazili swoją opinię. A jeśli blog Wam się podoba, może dodacie do obserwowanych? :)
ZAPRASZAM RÓWNIEŻ NA FANPAGE

Back
to top