BRONOWICKA SPIŻARNIA - JEDZ ZDROWO I ŚWIADOMIE!

  Hej!

 Jeśli czytacie mojego bloga, na pewno wiecie, że sport i zdrowe odżywianie stanowią w moim życiu jeden z głównych fundamentów. Nie ma nic lepszego, niż świadomość tego, że coś, co robimy na co dzień i co sprawia nam przyjemność, służy także naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Strasznie cieszy mnie fakt, że świadomość społeczeństwa w zakresie zdrowego odżywiania z roku na rok rośnie - nie tylko dzięki książkom i internetowi (w którym informacje rozchodzą się z prędkością światła), ale także między innymi dzięki takim miejscom, jak Bronowicka Spiżarnia - gdzie nie tylko możemy kupić produkty  spożywcze wysokiej jakości, ale także skonsultować się z wykwalifikowanym dietetykiem i doradcą żywieniowym. Co Wy na takie "dwa w jednym"?DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ? 

   Idąc do sklepu spożywczego wiele osób kieruje się zwykle tylko jednym: kupić to, co potrzebuje czy po prostu lubi i ma na to ochotę. Ktoś, kto zupełnie nie ma świadomości w temacie zdrowego odżywiania, sięga po różne przekąski naładowane cukrem, utwardzonymi olejami itp - byle tylko było smaczne, a czy zdrowe - niespecjalnie go interesuje. A przecież to właśnie zdrowie powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu. Na szczęście coraz więcej osób jest świadomych tego, w jaki sposób się odżywiać i jaki produkty wybierać, jednak sklepy ze zdrową żywnością dla wielu osób ciągle są czarną magią. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby pracowały w nich osoby, które będą zaangażowane w swoją pracę, a nie po prostu "sprzedawały towar". 
  
  W sklepie Bronowicka Spiżarnia, mieszczącym się w Krakowie przy ulicy Fiszera 1, pracują właśnie takie osoby - które znają się na swojej pracy, są zaangażowane, potrafią doradzić klientom w wyborze i są otwarte na pytania. Miałam przyjemność poznać panią Agnieszkę, która jest niezwykle sympatyczną, przemiłą osobą. 


ŻYWNOŚĆ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

   W Bronowickiej Spiżarni wszystkie produkty są sprawdzane pod kątem składu i nie zawierają konserwantów, polepszaczy ani innych sztucznych barwników. Dostawcy są dobierani bardzo starannie - wybierani są tylko ci, których wyroby nie budzą zastrzeżeń dietetyka i technologa żywności pracujących  w sklepie. Przykład? Wyroby cukiernicze sprzedawane są tylko od tych dostawców, którzy nie używają do produkcji margaryny, a masło. Jak mówi pani Agnieszka: "czasami okazuje się, że spośród wielu wypieków danej firmy możemy zakupić do sklepu tylko jeden dobry produkt. Nie jest to łatwe, ale jednocześnie wiemy, że warto". Podejście godne podziwu! 

  A co najlepsze - wybór produktów jest przeogromny - z resztą zaraz zobaczycie to na zdjęciach. W asortymencie Bronowickiej Spiżarni znajdują się produkty dedykowane osobom o szczególnych wymaganiach żywieniowych (bezglutenowe, roślinne zastępniki mleka, BIO żywność dla dzieci, produkty wegańskie) oraz nabiał i inne produkty pochodzące z małych gospodarstw z całej Polski. Są tu również oryginalne produkty z Sycylii i Węgier oraz naturalne kosmetyki formy IOSSI oraz La-Le. 

    Problematyczne może być to, że produkty nie zawierające konserwantów i polepszaczy mają zwykle krótki terminie ważności. Z drugiej strony, gdy klient wie o dostawach, może przyjść i kupić świeży ser, jogurt czy wędlinę nawet w dzień dostawy :) jeśli chodzi o soki, dostępne są świeżo wyciskane soki, których smaki klienci mogą sobie zamawiać - i to dowolne, nawet najbardziej wymyślne :) 

   W Bronowickiej Spiżarni obowiązuje zasada: "nie tyle modnie, co zdrowo". Celem jest uświadamianie klientów, że nie wszystko, co modne jest zdrowe, a na opakowaniach często widnieją różnego rodzaju "zmyły". Pracownicy stawiają na zdrowy rozsądek i umiar. Pani Agnieszka mówi: "Często przychodzą do nas przedstawiciele handlowi z "nowinkami", które mają trudne do wymówienia nazwy, ale w składzie mają np. soki zagęszczone, koncentraty, inne dodatki. Wyglądają atrakcyjnie, ale często w składzie mają zakamuflowane szkodliwe substancje. A nawet, jeśli nie szkodliwe, to niezbyt zdrowe". Tu nie chodzi o to, aby sprzedać więcej i głosić różne marketingowe slogany, zachęcające do kupienia. Tu chodzi o to, aby nauczyć i zachęcić klientów świadomego wybierania produktów :)


DORADZTWO DIETETYCZNE

    W sklepie Bronowicka Spiżarnia pracują doradcy żywieniowi oraz dietetyk, którzy pomagają klientom w odpowiednim doborze produktów. Przychodząc do sklepu możesz więc nie tylko zrobić zakupy - masz również możliwość rozmowy z wykwalifikowanym dietetykiem - możesz poradzić się różnych kwestiach związanych z żywieniem. Dzięki temu nawet te osoby, które do tej pory były na bakier ze zdrowym odżywianiem, mają możliwość dowiedzieć się nieco więcej i wybrać odpowiednie dla siebie produkty. Dietetyk doradzi, jak dobrać mąki, aby upiec najlepszy, bezglutenowy chleb, a także co jeść, aby cieszyć się zdrową i piękną sylwetką.
   
   Na chwilę obecną Bronowicka Spiżarnia otwarta jest jedynie w Krakowie, ale w planach są kolejne sklepy w innych miastach - i w każdym zaplanowane są dyżury dietetyka :) mam nadzieję, że także w moim mieście niedługo się pojawi - miejsca, którym możesz w 100% zaufać i wiesz, że żywność tam jest naprawdę dobrej jakości, są niezwykle cenne. 


Buziaki,
Kats. 

CONVERSATION

10 komentarze:

  1. brzmi ciekawie, zwłaszcza że nie tak daleko mam. a nie przepraszam, spojrzałam na mapę - baardzo daleko, druga strona miasta. ;<
    ale niedaleko mnie też jest dość podobny sklep, gdzie czasem wpadam na zakupy jak jestem w pobliżu. ;) pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. mega miejsce- faktycznie stworzone z myślą o tych, którzy chcą jeść zdrowo i naturalnie.

    OdpowiedzUsuń

Byłoby mi bardzo miło, gdybyście wyrazili swoją opinię. A jeśli blog Wam się podoba, może dodacie do obserwowanych? :)
ZAPRASZAM RÓWNIEŻ NA FANPAGE

Back
to top