Benefis Adama Małysza i godzina dla Ziemi.

To chyba dwa główne tematy dzisiejszego dnia :) 
Od samego rana Adam jest na ustach wszystkich. W końcu dziś oficjalnie kończy swoją karierę. Będziemy tęsknić, to fakt... konkurs w Zakopanem będzie na pewno czymś niezwykłym. Ile bym dała, żeby teraz być w Zakopanem- uwielbiam to miasto i jego atmosferę, a w połączeniu z tym, co pewnie teraz się tam dzieje z wiadomych względów, to istna bajka! Na Krupówkach podobno furorę robią Adasiowe wąsy, sama postanowiłam sobie sprawić coś podobnego: 


Wyszło czy nie, symbolicznie jest, hihi :)
Mam nadzieję, że teraz nie będą chcieli go wmieszać w jakieś polityczne bagno. Zbliżają się wybory parlamentarne, partie pewnie już zacierają łapy, aby go wykorzystać w swojej kampanii... z pewnością byłby dobrą wizytówką dla jakiejkolwiek partii, bo ludzie go kochają. Niech nie da się w to wciągnąć i zostanie sobą.

Drugi temat:
Godzina dla Ziemi- ogólnonarodowa akcja, która ma na celu pokazanie tego, jak ważne jest ekologiczne życie, oszczędzanie energii, to jakby manifest całego świata przeciwko konsumpcyjnemu stylowi życia. O 20:30 zgasną wszystkie światła- w domach, miastach, na ulicach, w wielkich metropoliach neony i inne takie... czy jednak jest to dobre?
Otóż uważam, że NIE. Wbrew obiegowej opinii, takie nagłe zgaszenie, a potem zapalenie świateł pobiera wielokrotnie więcej energii, niż zostawienie ich zapalonych przez ten czas. Zdecydowanie większa część populacji korzysta z energooszczędnych żarówek, a neony działają na tej samej zasadzie... gdy nagle wszystko zgaśnie, a potem się zapali na nowo, zużyje mnóstwo energii. A przecież- paradoksalnie- celem akcji jest właśnie przeciwdziałanie problemowi nadmiernego zużycia nieodnawialnych źródeł energii. Także tutaj jest pewien absurd.

Także idea jest BARDZO szczytna, jednak powinniśmy próbować na inne sposoby przeciwdziałać problemowi. To moje zdanie. Ja świateł nie zgaszę. Jestem przeciwna tej akcji, bo nie niesie ze sobą w sumie żadnych pozytywnych skutków. No, może poza zwróceniem uwagi na problem.

Wypowiadajcie się! :)

CONVERSATION

3 komentarze:

Byłoby mi bardzo miło, gdybyście wyrazili swoją opinię. A jeśli blog Wam się podoba, może dodacie do obserwowanych? :)
ZAPRASZAM RÓWNIEŻ NA FANPAGE

Back
to top